Autoři

Home  >>  Knihy  >>  Autoři

Duchovním otcem a stvořitelem ságy Rena Dharka je Kurt Brand.

Kurt Brand
Kurt Brand

Narodil se 10. května 1917 ve Wuppertal-Barmenu a zemřel 8. listopadu 1991. Začal psát již krátce před Druhou světovou válkou (byl přidělen k jednotkám V2, takže je pravděpodobně jediným autorem sci-fi, který měl co dočinění s prototypem raket). Po válce se věnoval psaní a otevřel si soukromou knihovnu. Napsal několik sci-fi románů, později začal (převážně pod různými pseudonymy) psát také detektivky a westerny.

Od roku 1963 patřil k autorům tehdy mladé série Perry Rhodan. Do svého odchodu v roce 1966, kvůli názorovým rozdílům s týmem, napsal celkem 38 sešitových románů.

Odchod byl pro nás vlastně štěstím. Protože v té době vymyslel sérii Rena Dharka a nabídl ho konkurenčnímu Kelterově nakladatelství. Série byla bohužel ukončena 98tým svazek v důsledku krize na trhu německé sci-fi. Kurt Brand měl ale vymyšleno expozé (kostru děje) až někam do svazku 200. Musel tedy děj náhle ukončit.

Později napsal ještě šest knih navazujících na Rena Dharka. Jedná se o jednotlivé romány odehrávající se sedm až osm let po konci série v „alternativním“ universu.

více informací viz: archaikum.cz

informace o dalších autorech, viz: archaikum.cz